Kepkivagas

Orvosbiológiai adatfeldolgozás és mesterséges intelligencia az EUGLOH nyári egyetem kurzusain

2022. Július 4-8. között rendezik a "EUGLOH Summer School on Biomedical Data Processing and Artificial Intelligence" című nyári egyetemi kurzust Szegeden, jelenléti oktatással. 2022. május 9-ig várják a jelentkezéseket!

A kurzus célja, hogy bemutassa a hallgatóknak a modern információs technológiák használatát, eredményes kutatómunkájukhoz. Az oktatók, a EUGLOH szövetség öt egyetemének neves tudósai bemutatják, hogyan lehet a leghatékonyabban feldolgozni az összegyűjtött adatokat, ismertetni és terjesztésre alkalmas formába hozni.

A rendkívül hasznos, naprakész tudás mellett a részvételt 4 kredit megszerzésével is díjazzák.

A jelentkezés feltétele egy maximum 3000 karakteres motivációs levél benyújtása, aminek határideje 2022 május 9. 8:00.

SZTEinfo

IMG_2816

Jubileumokat ünnepelt az elmúlt hónapokban a Szegedi Tudományegyetem. A 2021-ben kezdődő, a 2022. november 11-i díszelőadással és az SZTE Szenátus 12-i ünnepi ülésével záruló rendezvény-sorozattal alapítása 440. és a kolozsvári magyar tudományegyetem szegedi befogadásának 100. évfordulóját köszöntötték az universitas polgárai, alumnusai, valamint partnerei.