Kiemelt hírek

A Szegedi Tudományegyetemen a 2022/2023-as tanév őszi félévének végén 10 habilitált és 112 PhD doktori címet szerzett hallgatót avattak. Az eseménynek az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont, 2023. január 27-én, ahol összesen 122-en vehették át oklevelüket.

Akár 150 ezer forintos ösztöndíjban is részesülhetnek azok, akik 2023-ban megpályázzák a Szegedi Tudományegyetem Junior Akadémia által meghirdetett SZTE START ösztöndíjat. A támogatásra azok a tehetséges diákok pályázhatnak, akik első helyen jelölik meg a Szegedi Tudományegyetemet, és oda felvételt is nyernek. Az agrár-, mérnöki és természettudományokra épülő szakokra felvételizőket a munkaerőpiaci elvárásokkal összhangban az elbírálás során kiemelten kezelik.

Január 28-án nyílt napra és szülői értekezletre várja az érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem a József Attila Tanulmányi és Információs Központba. Az SZTE több mint 550 képzése mellett szó lesz a felvételi változásokról, ösztöndíjakról, nyelvtanulási és lakhatási lehetőségekről. A felvételizők a jelentkezési lap kitöltésében is segítséget kapnak.

SZTE_Nyilt_nap

Több száz középiskolás látogatott el a Szegedi Tudományegyetem január 28-i nyílt napjára. A felvételizőket, szüleiket és a középiskolai intézményvezetőket, tanárokat képzési kiállítás és tájékoztató előadások várták, az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság szervezésében.