honlap-fej

Állami elismerésben részesültek kutatóink

Csák János kulturális és innovációs miniszter 2022. augusztus 19-én beszédet mondott a Pesti Vigadó termében, melynek apropója az augusztus 20. alkalmából adományozható állami kitüntetéseket és a Népmûvészet mestere díjak átadója volt.

Lovagkereszteket adott át az államalapítás ünnepének alkalmából Csák János kulturális és innovációs miniszter, Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára és Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár. Több szegedi is van a díjazottak között.

Polgárai tagozatú lovagkeresztet kapott Dr. Pap Ildikó Etelka antropológus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológiai Intézete Embertani Tanszékének tudományos főmunkatársa. Szintén polgári tagozaton tisztikeresztben részesült Dr. Garab Győző fizikus, aki a Szegedi Biológiai Kutatóközpont Növénybiológiai Intézetének kutatóprofessor emeritusa.

Tisztikeresztet kapott továbbá Sipos Pál Miklós kémikus, a Természettudományi és Informatikai Kar Kémiai Intézete Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének egyetemi tanára is.

Forrás: szegedma.hu