2026. június 18., csütörtök

honlap-fej

Állami elismerésben részesültek kutatóink

Csák János kulturális és innovációs miniszter 2022. augusztus 19-én beszédet mondott a Pesti Vigadó termében, melynek apropója az augusztus 20. alkalmából adományozható állami kitüntetéseket és a Népmûvészet mestere díjak átadója volt.

Lovagkereszteket adott át az államalapítás ünnepének alkalmából Csák János kulturális és innovációs miniszter, Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára és Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár. Több szegedi is van a díjazottak között.


Polgárai tagozatú lovagkeresztet kapott Dr. Pap Ildikó Etelka antropológus, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Biológiai Intézete Embertani Tanszékének tudományos főmunkatársa. Szintén polgári tagozaton tisztikeresztben részesült Dr. Garab Győző fizikus, aki a Szegedi Biológiai Kutatóközpont Növénybiológiai Intézetének kutatóprofessor emeritusa.


Tisztikeresztet kapott továbbá Sipos Pál Miklós kémikus, a Természettudományi és Informatikai Kar Kémiai Intézete Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének egyetemi tanára is.


Forrás: szegedma.hu

Friss Hírek

167B1303-001

Nem mindennapi kiállítás nyílt az SZTE TTIK Biológia Intézetében: az intézet oktatói és kutatói ezúttal nem tudományos eredményeikkel, hanem festményeikkel és grafikáikkal mutatkoznak be a közönség előtt. Az Egyetemi Tavasz programsorozat részeként megvalósuló tárlaton Gallé-Szpisjak Nikolett, Dr. Kis Luca, Dr. Sinka Rita és Prof. Dr. Gácser Attila alkotásaiból látható válogatás. A kiállítás 2026. június 6-ig látogatható az intézet nyitvatartási idejében.