honlap-fejlec-15

A Francia-Guyanai Űrközpontban járt az SZTE delegációja

A szegedi egyetem képviseletében Prof. Dr. Csóka Ildikó stratégiai főigazgató és Dr. Gácser Attila, az SZTE TTIK Biológiai Intézet igazgatója látogatást tett a Francia-Guyanai Űrközpontban.

A párizsi Magyar Nagykövetség szervezésében a Külképviselet diplomatái, a Szegedi Tudományegyetem vezető beosztású oktatói - Csóka Ildikó stratégiai főigazgató és Gácser Attila, az SZTE TTIK Biológiai Intézet igazgatója-, valamint a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum főigazgatója, Horváth Béla alkotta delegáció látogatást tett a Francia-Guyanai Űrközpontban. A látogatáson jelen volt Horváth Beáta, Magyarország cayenne-i tiszteletbeli konzulja is.

386558225_337675718655391_84434145282922007_n  űrközpont1

A magyar szakembereket a Centre national d'études spatiales, vagyis a francia kormányzati űrügynökség (CNES) és az Európai Űrügynökség (European Space Agency, ESA) képviselői fogadták. A látogatás során a szegedi egyetem képviselői az űrközpont legfontosabb egységeit tekinthették meg.

Forrás: Magyarország Párizsi Nagykövetsége